Stowarzyszenie Milan Club Polonia - jedyny oficjalny fanklub Milanu w Polsce - największy Milan Club w Europie!

Witamy w Milan Club Polonia


MCP - daty i liczby:
Spotkanie założycielskie: 28.12.2001
Rejestracja Stowarzyszenia: 29.10.2004
Oficjalny fanklub AC Milan od: 26.06.2005
Liczba członków w sezonie 21/22: 622
MCP to największy fanklub Milanu w Europie!

Liczba wyjazdów na mecze Milanu: 69
Liczba zorganizowanych spotkań Milanistów: 33
Kontakt: kontakt@milanclubpolonia.pl
Kanał IRC: #MCP

Przydatne linki:

- PIŁKARZ ROKU
- TERMINARZ MILANU NA SEZON 2021/22
- Panel członka MCP
- Regulamin kwalifikacji na wyjazdy
- Wyjazdy prywatne - Regulamin dystrybucji karnetów
- Zasady rezygnacji i zwrotów z imprez MCP
- Informacje nt. Cuore Rossonero
- MCP na Facebook
- MCP na YouTube

 Zloty Milan Club Polonia

Międzynarodowy turniej kibiców Brno 2009

2009-07-04

Inicjatywa zorganizowania międzynarodowego spotkania kibiców Rossonerich z Europy środkowej zrodziła się w Czechach i Słowacji (nasi południowi sąsiedzi mają bowiem wspólny fanklub) w lutym 2009 roku.

czytaj całość

IX zlot MCP

2008-08-31

W dniach 28-31 sierpnia odbył się IX Zlot Członków Milan Club Polonia i z racji upływającej kadencji władz MCP, zyskał miano Zlotu wyborczego. Podobnie jak przed rokiem na miejsce spotkania wybrano centralną Polskę. Tym razem padło na Ośrodek Wypoczynkowy „Borki” koło Tomaszowa Mazowieckiego...

czytaj całość

VIII zlot MCP

2007-08-31

VIII Zjazd Członków Milan Club Polonia w odróżnieniu od lat poprzednich zorganizowany został w centralnej Polsce, z dala od wielkich metropolii. Decyzja taka miała z jednej strony stanowić ukłon w stronę osób mieszkających w północnej części kraju, a z drugiej wynikała ze spodziewanego wzmożonego zainteresowania uczestnictwem w Zjeździe.

W tym drugim przypadku rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania: chęć uczestnictwa w Zjeździe zgłosiło 78 osób, ostatecznie w Sulejowie pojawiło się 77 sympatyków Milanu.

czytaj całość

Wspólne oglądanie Finału LM

2007-05-23

Mając na uwadze coraz bardziej popularne spotkania w większych gronach przy okazji meczów Milanu, postanowiliśmy zorganizować pod egidą Milan Club Polonia wspólne oglądanie finału Ligi Mistrzów.

W tym celu wybrane zostały cztery miasta: Gdańsk, Poznań, Warszawa i Kraków, które w przekroju całego sezonu przejawiały dużą aktywność w zakresie spotkań, a z drugiej strony położone są w różnych częściach kraju. Przyświecała nam bowiem idea, by każdy miał stosunkowo blisko do jednego z wybranych miast. W efekcie wspólne oglądanie finałowych zmagań zebrało ok. 200 fanów Milanu

czytaj całość

VII zlot MCP

2006-08-25

VII Zjazd Członków Milan Club Polonia, który odbył się w dniach 25-27 sierpnia 2006 roku, z dwóch względów miał wyjątkowy charakter: miał miejsce w roku 5-lecia MCP, a ponadto był zjazdem wyborczym, w trakcie którego wybrane zostały nowe władze stowarzyszenia.

Nim jednak to nastąpiło był czas na wspólną zabawę i integrację polskich milanistów.

czytaj całość

VI zlot MCP

2005-08-26

W dniach 26-28 sierpnia 2005 roku miał miejsce szósty zjazd Milan Club Polonia. Tym razem nie towarzyszyło mu spotkanie Milanu, więc w zamian zaproponowaliśmy uczestnikom zjazdu grę w paintballa.

Tradycyjnie zagraliśmy również w piłkę, po raz pierwszy w formie turnieju, a także odwiedziliśmy kilka krakowskich lokali. W zjeździe udział wzięło dwóch gości z zagranicy - Jan i Jarda.

czytaj całość

Wspólne oglądanie Finału LM

2005-05-28

Dwa lata po pamiętnym finale w Manchesterze ponownie mieliśmy możliwość spotkać się przy okazji finału Ligi Mistrzów z udziałem Milanu. Los tym razem rzucił finalistów do Stambułu, a fanów Milanu w Polsce do Krakowa, a także kilku innych miast.

czytaj całość

V zlot MCP

2004-08-20

W dniach 20-22 sierpnia 2004 r. odbył się V zjazd MCP. Po raz kolejny miejscem spotkania był Kraków. Głównym punktem było oczywiście wspólne oglądanie meczu o Superpuchar Włoch, ale nie zabrakło również innych atrakcji. Tradycyjnie zagraliśmy w piłkę, a także zwiedziliśmy Kraków nocą. Ten zjazd był rekordowy pod każdym względem, bo przewinęło się przez niego ponad 40 osób. Podczas zjazdu doszło również do ważnego wydarzenia: założycielskiego spotkania Milan Club Polonia, podczas którego wybraliśmy władze naszego stowarzyszenia i podjęliśmy pierwsze poważne kroki w kierunku prawnej legalizacji fan klubu.

czytaj całość

IV zlot MCP

2003-08-29

W sierpniu 2003 Milan grał mecz o Superpuchar Europy z Porto. Trwały jeszcze wakacje, więc postanowiliśmy wykorzystać okazję i spotkać się, aby razem obejrzeć spotkanie. Trzydniowy czwarty zjazd wypadł znakomicie: w Krakowie pojawiło się ponad 30 osób. Wspólnie byliśmy świadkami sukcesu Rossonerich i z flagą przemaszerowaliśmy dumnie przez krakowski rynek. Na drugi dzień rozegraliśmy towarzyski mecz piłkarski. Ale na tym nie skończyły się atrakcje. Udaliśmy się również na stadion Cracovii na mecz z Arką, a później poznaliśmy smak nocnego życia Krakowa.

czytaj całość

Wspólne oglądanie Finału LM

2003-05-28

Finał Ligi Mistrzów z udziałem Milanu - to był świetny powód, by polscy Milaniści znów się spotkali. Tym razem ekonomiczniej - w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Opolu.

czytaj całość

[1] [2] [3] [4] [5]

Partnerzy MCP
ACMilan.PLACMilan24.comKoszulki piłkarskie
  | MILAN CLUB POLONIA - STRONA GŁÓWNA | O FANKLUBIE | AKTUALNOŚCI | WYJAZDY MCP | ZLOTY MCP | GADŻETY MCP | KONTAKT | statystyka