Stowarzyszenie Milan Club Polonia - jedyny oficjalny fanklub Milanu w Polsce - największy Milan Club w Europie!

Witamy w Milan Club Polonia


MCP - daty i liczby:
Spotkanie założycielskie: 28.12.2001
Rejestracja Stowarzyszenia: 29.10.2004
Oficjalny fanklub AC Milan od: 26.06.2005
Liczba członków w sezonie 21/22: 622
MCP to największy fanklub Milanu w Europie!

Liczba wyjazdów na mecze Milanu: 69
Liczba zorganizowanych spotkań Milanistów: 33
Kontakt: kontakt@milanclubpolonia.pl
Kanał IRC: #MCP

Przydatne linki:

- PIŁKARZ ROKU
- TERMINARZ MILANU NA SEZON 2021/22
- Panel członka MCP
- Regulamin kwalifikacji na wyjazdy
- Wyjazdy prywatne - Regulamin dystrybucji karnetów
- Zasady rezygnacji i zwrotów z imprez MCP
- Informacje nt. Cuore Rossonero
- MCP na Facebook
- MCP na YouTube

 Zloty Milan Club Polonia

XVIII Zlot MCP

XVIII Zlot MCP odbył się w dniach 24-27 sierpnia 2017, a tym razem czerwono-czarną stolicą Polski był Krasnobród, położony w województwie lubelskim. W zlocie wzięło udział 98 osób, którzy przyjechali na miejsce z całej Polski.

Pierwsi uczestnicy zlotu, tradycyjnie zjeżdżali się na miejsce już w godzinach porannych, by lepiej zapoznać się z topografią ośrodka wypoczynkowego. W odróżnieniu do poprzednich zlotów, pierwszy dzień minął nie tylko na wspólnej integracji nowych uczestników zlotu ze starymi, ale przede wszystkim na wspólnym oglądaniu meczu eliminacyjnego do Ligi Europy, pomiędzy Shkendiją a Milanem. Niesiony dopingiem blisko setki uczestników Zlotu zespół Milanu zwyciężył, a po meczu nastąpiły długie rozmowy na temat rozpoczętego właśnie sezonu i ostatnich dni bogatego mercato. Z racji tego, że pierwszy dzień jest na Zlocie zawsze najtrudniejszy, o północy na placu boju zostali już tylko najwytrwalsi lub ci, którzy przyjechali wieczorem. Następnego dnia, w godzinach porannych, w programie imprezy był tradycyjny turniej piłkarski, a zawodnicy będący w najlepszej formie, jak zwykle mogli sobie pozwolić na niemalże płynne przejście na stadion, prosto z wieczoru integracyjnego. Uczestnicy zlotu, zostali podzieleni na drużyny według regionalnego kryterium, a nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał słynny warszawski i niezawisły „sendzia”. Wśród faworytów tegorocznego turnieju była ekipa ze Śląska, która broniła trofeum zdobyte przed rokiem w Bęsi, jednak tym razem musieli oni uznać w finale wyższość drużyny z Dolnego Śląska. Tytuł króla strzelców po raz drugi z rzędu trafił do Krystiana Worońca reprezentującego Dolny Śląsk. Najlepszym bramkarzem został wybrany Adrian Gradek (Dolny Śląśk), natomiast tytuł najlepszego zawodnika Turnieju MCP trafił w tym roku do Martana (Mazowsze). Dodatkowych emocji podczas rozgrywanego turnieju przysporzyło nam losowanie fazy grupowej Ligi Europy, po którym natychmiast zaczęło się planowanie pierwszych europejskich wyjazdów. Po turnieju, wszyscy uczestnicy imprezy wrócili do ośrodka na obiad, a następnie odpoczynek w ośrodku lub na relaks nad miejscowym zalewem. Wieczorem odbyła się z kolei plenerowa impreza wraz z zapewnionym przez ośrodek pysznym cateringiem, dobrą muzyką i znakomitą zabawą do białego rana.

Kolejnego dnia, po spożyciu śniadania, większa część uczestników Zlotu na zaproszenie miejscowych, udała się ponownie na stadion, by dopingować miejscowy klub piłkarski Igros Krasnobród, który rozgrywał ligowe spotkanie z Orionem Dereźnia Solska. Członkowie MCP, wchodząc na trybuny, od razu budzili spore zainteresowanie miejscowych, a dzięki naszemu głośnemu dopingowi gospodarze zwyciężyli 3-0, świętując zwycięstwo na środku boiska razem z nami. Po południu wszyscy członkowie MCP zebrali się na Walnym Zgromadzeniu Członków, by podsumować działalność Stowarzyszenia z ostatnich 12 miesięcy, a także przedyskutować przyszłość i nagrodzić najlepszych zawodników turnieju MCP. Wieczorem natomiast można było obejrzeć na dużym ekranie mecz Serie A oraz ponownie bawić się przy pysznym jedzeniu i doskonałej muzyce, którą zapewniał znakomicie przygotowany, miejscowy DJ.

Następnego dnia zmęczeni, ale zadowoleni członkowie MCP, wspólnie zjedli śniadanie, po czym każdy rozjeżdżał się powoli w kierunku własnego domu. Tym samym kolejny już, XVIII Zlot MCP przeszedł do historii.

Partnerzy MCP
ACMilan.PLACMilan24.comKoszulki piłkarskie
  | MILAN CLUB POLONIA - STRONA GŁÓWNA | O FANKLUBIE | AKTUALNOŚCI | WYJAZDY MCP | ZLOTY MCP | GADŻETY MCP | KONTAKT | statystyka