Stowarzyszenie Milan Club Polonia - jedyny oficjalny fan klub Milanu w Polsce - największy Milan Club w Europie!

Witamy w Milan Club Polonia


MCP - daty i liczby:
Spotkanie założycielskie: 28.12.2001
Rejestracja Stowarzyszenia: 29.10.2004
Oficjalny fan klub AC Milan od: 26.06.2005
Liczba członków w sezonie 18/19: 810
MCP to największy fan klub Milanu w Europie!

Liczba wyjazdów na mecze Milanu: 66
Liczba zorganizowanych spotkań Milanistów: 30
Kontakt: kontakt@milanclubpolonia.pl
Kanał IRC: #MCP

Przydatne linki:

- PIŁKARZ ROKU
- TERMINARZ MILANU NA SEZON 2018/19
- Panel członka MCP
- Regulamin kwalifikacji na wyjazdy
- Wyjazdy prywatne - Regulamin dystrybucji karnetów
- Zasady rezygnacji i zwrotów z imprez MCP
- Informacje nt. Cuore Rossonero
- MCP na Facebook
- MCP na YouTube

 Zloty Milan Club Polonia

XVI Zlot MCP

XVI Zlot MCP odbył się w dniach 27-30 sierpnia w Ośrodku Wypoczynkowym Kołatka w Bronkowie, w województwie lubuskim. Był to najliczniejszy Zlot w historii MCP, a wzięły w nim udział 122 osoby.

Do położonego z dala od miejskiego zgiełku ośrodka, pierwsi goście zaczęli zjeżdżać już w czwartek 27/08 w godzinach porannych. Dopisywała pogoda, tak więc do standardowych metod zlotowych integracji można było dodać kąpiel w jeziorze, do którego szczególnie w godzinach nocnych wskoczyła większość uczestników Zlotu. Pierwszy dzień minął na wspólnej integracji, a spora część osób zmęczona wrażeniami oraz długą podróżą poszła wcześnie spać, gdyż kolejnego dnia rano, czekał wszystkich coroczny morderczy turniej w piłkę nożną.

Następnego dnia po śniadaniu, wszyscy udali się więc na miejscowy stadion. W tym roku Zarząd Milan Club Polonia postanowił zaprosić do gry również miejscowy zespół LKS Piaszno Bronków, który na co dzień występuje w regionalnej B-klasie i zajmuje miejsce w środku tabeli. Tradycyjnie członkowie MCP zostali podzieleni na regionalne drużyny zgodnie z miejscem pochodzenia lub zamieszkania. Broniąca tytułu z zeszłego roku ekipa z Wielkiej Brytanii i Śląska, po zaciętej walce do samego końca, tym razem nie wyszła z grupy i półfinałowe pary tworzyli KS ACMilan - Piaszno Bronków oraz Pomorze - Sląsk. Szczególnie ciekawie zapowiadało się spotkanie Pomorza ze Śląskiem, którzy co roku toczą ze sobą wyrównane pojedynki i tak też było tym razem. Po zaciętym meczu do finału awansowała ekipa z Pomorza zwyciężając 2-1. Finał był powtórką z fazy grupowej, bowiem Pomorze ponownie spotkało się tam z gospodarzami z Bronkowa, którzy również wynikiem 2-1 pokonali KS ACMilan. Ekipa z Pomorza walczyła więc o honor MCP i chciała się zrewanżować za porażkę 0-1 w grupie. Obie drużyny skupiły się szczególnie na defensywie i bały się odsłonić. W wyniku tego spotkanie zakończyło się wynikiem 0-0 a o pierwszym miejscu zadecydowały rzuty karne, w których górą była ponownie ekipa Piaszno Bronków i zwyciężyła 3-2, a Pomorze drugi rok z rzędu przegrało w finale. W meczu o 3. miejsce wygrała drużyna KS ACMilan, która pokonała Śląsk aż 4-1. Najlepszym strzelcem turnieju tym razem został Kamil Węgiel z KS ACMilan (4 bramki), natomiast tytuł dla najlepszego zawodnika turnieju przypadł Piaskowi, a najlepszym bramkarzem wybrany został Szmalec.

Po zakończonym turnieju, uczestnicy Zlotu udali się do ośrodka na obiad, a następnie mogli korzystać z atrakcji oferowanych przez ośrodek, jak rowerki wodne czy kajaki. Wieczorem wszyscy zebrali się ponownie by uczestniczyć we wspólnej biesiadzie i korzystać z bogatego menu oraz darmowego piwa. Impreza trwała do późnych godzin nocnych, a byli również tacy, którzy korzystając z orzeźwiających kąpieli w jeziorze, postanowili nie spać w ogóle.

Następnego dnia, w pobliskim lesie dla wszystkich chętnych dostępny był specjalnie zorganizowany paintball, a reszta osób mogła korzystać z pięknej pogody wylegując się na plaży oraz pomoście. Po obiedzie wszyscy członkowie zebrali się na Walnym Zgromadzeniu, podczas którego podsumowano działalność Milan Club Polonia w ostatnich 12 miesiącach, a także nagrodzono specjalnymi statuetkami i pucharami najlepsze zespoły z turnieju w piłkę nożną. Oddzielnie nagrodzeni zostali także członkowie mistrzowskiego zespołu z 1. Europejskiego Turnieju Fan Klubów Milanu, którzy z rąk prezesa odebrali pamiątkowe statuetki.

Po Walnym Zgromadzeniu Członków wszyscy udali się na grillową kolację, a następnie na wspólne oglądanie meczu 2. kolejki Serie A Milan - Empoli. Gra Milanu nie wprawiała uczestników Zlotu w zachwyt, jednak po golu Milau ryk ponad 120 osób zlokalizowanych nad spokojnym i cichym jeziorem słychać było prawdopodobnie w całym województwie. Ostatecznie Milan po ciężkim meczu zwyciężył 2-1, a uczestnicy Zlotu w znakomitych humorach udali się na zabawę prowadzoną przez DJ'a, który nie wiedział, że na imprezy MCP nie wolno przyjeżdżać samochodem, nawet jeśli nie zamierza się spożywać alkoholu.

W niedzielę zmęczeni członkowie Milan Club Polonia wspólnie zjedli śniadanie, po czym każdy powoli rozjeżdżał się w kierunku domów sprawiając, że XVI Zlot MCP przeszedł do historii.

Partnerzy MCP
ACMilan.PLACMilan24.comKoszulki piłkarskie
  | MILAN CLUB POLONIA - STRONA GŁÓWNA | O FAN KLUBIE | AKTUALNOŚCI | WYJAZDY MCP | ZLOTY MCP | GADŻETY MCP | KONTAKT | statystyka