Stowarzyszenie Milan Club Polonia - jedyny oficjalny fan klub Milanu w Polsce - największy Milan Club w Europie!

Witamy w Milan Club Polonia


MCP - daty i liczby:
Spotkanie założycielskie: 28.12.2001
Rejestracja Stowarzyszenia: 29.10.2004
Oficjalny fan klub AC Milan od: 26.06.2005
Liczba członków w sezonie 18/19: 810
MCP to największy fan klub Milanu w Europie!

Liczba wyjazdów na mecze Milanu: 66
Liczba zorganizowanych spotkań Milanistów: 30
Kontakt: kontakt@milanclubpolonia.pl
Kanał IRC: #MCP

Przydatne linki:

- PIŁKARZ ROKU
- TERMINARZ MILANU NA SEZON 2018/19
- Panel członka MCP
- Regulamin kwalifikacji na wyjazdy
- Wyjazdy prywatne - Regulamin dystrybucji karnetów
- Zasady rezygnacji i zwrotów z imprez MCP
- Informacje nt. Cuore Rossonero
- MCP na Facebook
- MCP na YouTube

 Zloty Milan Club Polonia

1. Europejski Turniej Fan Klubów Milanu

W sobotę 27 czerwca, w miejscowości Zarnovica w Słowacji odbył się 1. Oficjalny Europejski Turniej Fan Klubów Milanu organizowany pod egidą Associazione Italiana Milan Clubs. W turnieju nie mogło również zabraknąć Milan Club Polonia.

Nasz fan klub łącznie reprezentowało 15 osób, którzy na miejsce przyjechali już w piątek, by się odpowiednio zadomowić i zintegrować z pozostałymi uczestnikami turnieju. Gościem honorowym była sekretarz AIMC Nuccia Malvestiti, która stawiła się z Pucharem Mistrzów zdobytym przez Milan w 2007 roku w Atenach. Sam turniej odbył się w sobotę 27 czerwca jednak impreza trwała od piątku do niedzieli i zgromadziła łącznie ponad 100 osób.

W turnieju wzięło udział 6 zespołów. Oprócz Milan Club Polonia były to fan kluby: Rossoneri Cechi e Slovacchi, Milan Club Belarus, Milan Club Fiave Altogarda oraz gościnnie występujące oficjalne słowackie fan kluby Barcelony i Realu Madryt.

Formuła turnieju przewidywała fażę grupową, w której grał każdy z każdym oraz następnie półfinały i finał.

W pierwszym meczu członkowie MCP zagrali z niezwykle zmęczonymi podróżą milanistami z Białorusi oraz dalekich zakątków Rosji, którzy do Zarnovicy jechali nawet 24 godziny. Wypoczęci na ich tle członkowie MCP rozgromili ich aż 8-0 dając wszystkim do zrozumienia, że interesuje nas zwycięstwo w całym turnieju.
Drugie spotkanie wprowadziło w nasze szeregi trochę strachu ponieważ zremisowaliśmy z fanami Realu Madryt 1-1, jednak już w następnym meczu wróciliśmy na właściwe tory i pokonaliśmy Włochów z Milan Club Fiave Altogarda 2-0.
W kolejnych meczach rozprawiliśmy się z gospodarzami (Rossoneri Cechi e Slovacchi) 4-1, a rozgrywki grupowe zakończyliśmy zwycięstwem nad fanami Barcelony 2-1. Był to prawdopodobnie nasz najsłabszy mecz na tym turnieju jednak tym zwycięstwem zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce w grupie, co pozwoliło nam zagrać w półfinale z czwartym w tabeli Milan Club Fiave Altogarda.

Pojedynek półfinałowy okazał się jednak dużo trudniejszy niż przewidywaliśmy i to włosi objęli prowadzenie. Wywołało to w szeregach MCP sporo strachu jednak oprócz tego była to dodatkowa motywacja. Ostatecznie udało się najpierw doprowadzić do wyrównania, a później zdobyć także zwycięską bramkę dającą finał, w którym mieliśmy się zmierzyć z gospodarzami turnieju.
Do finału członkowie MCP podeszli z mocnym nastawieniem i już w pierwszej minucie objęliśmy prowadzenie nie oddając inicjatywy nawet na chwilę. W wyniku tego strzeliliśmy jeszcze kolejne dwa gole i ostatecznie zwyciężyliśmy 3-0 wygrywając cały turniej. Warto również podkreślić, że królem strzelców całego turnieju został zawodnik MCP Piotr Michalak (Snax).

Wyniki:

Milan Club Polonia - MC Belarus 8-0
(4x Snax, 2x M. Chruścik, Bubu, Piasek)

Milan Club Polonia - Real Madryt 1-1
(Lenox)

Milan Club Polonia - MC Fiave Altogarda 2-0
(Snax, Miara)

Milan Club Polonia - Rossoneri Cechi e Slovacchi 4-1 (2x M. Chruścik, Snax, Lenox)

Milan Club Polonia - Barcelona 2-1
(Snax, Bubu)

PÓŁFINAŁ:
Milan Club Polonia - MC Fiave Altogarda 2-1
(Snax, Piasek)

FINAŁ: Milan Club Polonia - Rossoneri Cechi e Slovacchi 3-0
(Lenox, Piasek, Miara)


W drużynie Milan Club Polonia wystąpili: Marcin Brożyna - Gigi, Artur Kozioł - Lenox, Michał Chruscik, Jakub Mikołajek (Bubu), Piotr Michalak (Snax), Rafał Miara (Marz), Marcin Kłosa, Rafał Piask (Piasek)

Turniej odbił się również szerokim echem w słowackich mediach. Zapraszamy do obejrzenia reportażów telewizyjnych pod poniższymi linkami.

TUTAJ i TUTAJ.

O turnieju na swojej oficjalnej stronie napisało również AIMC, które pierwszą edycję turnieju opisało jako narodziny nowej historii.

Zarząd Milan Club Polonia serdecznie gratuluje zwycięzcom turnieju i dziękuje za wsparcie wszystkim członkom MCP, którzy jako kibice aktywnie uczestniczyli w turnieju. MCP zgłosiło już także AIMC swoją kandydaturę na organizatora drugiej edycji Europejskiego Turnieju Fan Klubów w 2016 roku.

TUTAJ znajduje się również oficjalny film z wyjazdu na turniej.

Partnerzy MCP
ACMilan.PLACMilan24.comKoszulki piłkarskie
  | MILAN CLUB POLONIA - STRONA GŁÓWNA | O FAN KLUBIE | AKTUALNOŚCI | WYJAZDY MCP | ZLOTY MCP | GADŻETY MCP | KONTAKT | statystyka