Stowarzyszenie Milan Club Polonia - jedyny oficjalny fan klub Milanu w Polsce - największy Milan Club w Europie!

Witamy w Milan Club Polonia


MCP - daty i liczby:
Spotkanie założycielskie: 28.12.2001
Rejestracja Stowarzyszenia: 29.10.2004
Oficjalny fan klub AC Milan od: 26.06.2005
Liczba członków w sezonie 17/18: 861
MCP to największy fan klub Milanu w Europie!

Liczba wyjazdów na mecze Milanu: 56
Liczba zorganizowanych spotkań Milanistów: 26
Kontakt: kontakt@milanclubpolonia.pl
Kanał IRC: #MCP

Przydatne linki:

- PIŁKARZ ROKU
- TERMINARZ MILANU NA SEZON 2017/18
- Panel członka MCP
- Regulamin kwalifikacji na wyjazdy
- Wyjazdy prywatne - Regulamin dystrybucji karnetów
- Zasady rezygnacji i zwrotów z imprez MCP
- Informacje nt. Cuore Rossonero
- MCP na Facebook
- MCP na YouTube

 Zloty Milan Club Polonia

Turniej piłkarski o Puchar Burmistrza Łowicza

Dziewiątego sierpnia 2014 roku odbył się pierwszy Turniej o Puchar Burmistrza miasta Łowicz.

Udział w turnieju wzięli kibice drużyn zagranicznych, a ostatecznie zgłosiło się siedem ekip: Newcastle, Manchester United, Arsenal, Ajax, Valencia, Liverpool i Milan Club Polonia. Całość została rozegrana na stadionie sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Jana Pawła II 3.

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Dida (B), Adi (B), Lenox, Szpila, Kes, Carlo, Taktyk, Groszek, Bubu (C)

W pierwszym meczu MCP rywalizowało z kibicami Liverpoolu. Spora nieskuteczność w ataku, połączona z prostymi błędami w obronie sprawiła, że po pierwszej części gry przegrywaliśmy 1:2. W drugiej połowie napastnicy poprawili skuteczność, obrona wystrzegła się błędów, i ostatecznie MCP pokonało Liverpool 4:2.
Druga kolejka to rywalizacja z fanami MU. Tym razem drużyna zagrała pewnie w obronie, jednak skuteczność w ataku pozostawiła wiele do życzenia i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
W trzeciej serii spotkań MCP mierzyło się z fanami Ajaxu. Od samego początku nasi zawodnicy zdołali narzucić swój styl gry, który w połączeniu ze skutecznym atakiem doprowadził do wyniku 4:0. Wysokie prowadzenie podziałało usypiająco na naszych graczy i w końcowych fragmentach meczu dali się oni zaskoczyć ofensywie Ajaxu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1.

Po trzech seriach spotkań MCP miało na swoim koncie 7pkt i był to najlepszy wynik na tym etapie rozgrywek. Kolejnym rywalem naszej drużyny była ekipa Valencii, a spotkanie to było niemal kopią rywalizacji z Manchesterem. Sporo sytuacji bramkowych i katastrofalna skuteczność sprawiły że ostatecznie rywalizacja zakończyła się wynikiem 1:1.

Niemiłosierny upał (30 stopni w cieniu) i wysoka średnia wiekowa drużyny(ponad 32 lata), musiały się w końcu odbić na kondycji zespołu. Kolejnym rywalem MCP była drużyna Arsenalu. Tym razem mecz nie wyglądał już jak poprzednie potyczki. Częściej i groźniej atakowali fani angielskiej drużyny i to oni po pierwszej połowie prowadzili 1:0. W drugiej odsłonie, gracze MCP starali się poprawić niekorzystny rezultat, jednak po jednym z kontrataków, zakończonym mocnym strzałem pod poprzeczkę, wynik "brzmiał" 0:2. Nie mając nic do stracenia nasi zawodnicy rzucili się na rywala, jednak sił i czasu starczyło tylko na kontaktową bramkę. Ostatecznie MCP doznało pierwszej porażki w turnieju.

Przed ostatnim meczem z fanami Newcastle wiadomo już było, że nie ma szans na wygraną w całych zawodach, jednak ewentualna wygrana z angielskim zespołem dałaby drugie miejsce w rozgrywkach. Dokładnie taką samą sytuacje mieli nasi rywale, którzy jak można było zobaczyć po paru minutach gry zachowali zdecydowanie więcej sił. W pewnym momencie rywale prowadzili już 4:0. Na szczęscie gracze MCP potrafili wykrzesić z siebie resztki sił i trafili do siatki rywali dwukrotnie.

Puchar Burmistrza powędrował w ręce fanów Manchesteru, drugie miejsce zajęła ekipa Newcastle a na ostatnim stopniu podium uplasował się Arsenal. Ostatecznie MCP zakończyło rywalizację na czwartej pozycji.

Organizatorzy zawodów zapowiedzieli, że za rok odbędzie się druga edycja, w której reprezentacja MCP na pewno wystąpi i będzie chciała poprawić ten niekorzystny dla nas rezultat.

Partnerzy MCP
ACMilan.PLACMilan24.comKoszulki piłkarskie
Dante Alighieri
  | MILAN CLUB POLONIA - STRONA GŁÓWNA | O FAN KLUBIE | AKTUALNOŚCI | WYJAZDY MCP | ZLOTY MCP | GADŻETY MCP | KONTAKT | statystyka