Stowarzyszenie Milan Club Polonia - jedyny oficjalny fan klub Milanu w Polsce - największy Milan Club w Europie!

Witamy w Milan Club Polonia


MCP - daty i liczby:
Spotkanie założycielskie: 28.12.2001
Rejestracja Stowarzyszenia: 29.10.2004
Oficjalny fan klub AC Milan od: 26.06.2005
Liczba członków w sezonie 17/18: 861
MCP to największy fan klub Milanu w Europie!

Liczba wyjazdów na mecze Milanu: 56
Liczba zorganizowanych spotkań Milanistów: 26
Kontakt: kontakt@milanclubpolonia.pl
Kanał IRC: #MCP

Przydatne linki:

- PIŁKARZ ROKU
- TERMINARZ MILANU NA SEZON 2017/18
- Panel członka MCP
- Regulamin kwalifikacji na wyjazdy
- Wyjazdy prywatne - Regulamin dystrybucji karnetów
- Zasady rezygnacji i zwrotów z imprez MCP
- Informacje nt. Cuore Rossonero
- MCP na Facebook
- MCP na YouTube

 Zloty Milan Club Polonia

XV Zlot MCP

XV Zlot MCP odbył się w dniach 28-31 sierpnia 2014, a po lokalizacjach w środkowo-południowej Polsce, tym razem przyszedł czas na polskie morze i ośrodek "Syrenka" w Stegnie.

W związku z nadmorską lokalizacją największe obawy organizatorów budziła pogoda. Parę dni przed zlotem było bardzo chłodno i deszczowo, a część zlotowych atrakcji była ściśle z nią związana. Chociaż plan na wypadek deszczu był przygotowany, to na dzień przed Zlotem, nad Polskę nieoczekiwanie nadciągnęła przepiękna letnia pogoda.

Oficjalnie początek Zlotu przypadał na czwartek 28/08, ale nie przeszkodziło to niektórym w tym, by do ośrodka zawitać dzień wcześniej i zrobić rekonesans malowniczych terenów. Od czwartkowego poranka do Stegny przybywali uczestnicy Zlotu z różnych stron Polski, a pierwszy dzień minął na wspólnej integracji na plaży oraz na terenie ośrodka. Nowi członkowie Milan Club Polonia bardzo szybko zintegrowali się ze stałymi bywalcami zlotów i przekonali się, że warto być częścią MCP. Kiedy w późnych godzinach nocnych, a wręcz już nawet porannych wydawało się, że pierwszy dzień integracji dobiega końca, nagle dojechali kolejni uczestnicy Zlotu, którzy na nowo rozkręcili Osrodek w całości zarezerwowany dla MCP. Łącznie do Stegny zjechało się aż 101 milanistów.

Następnego dnia przywitała nas ponownie piękna i słoneczna pogoda, a w programie był turniej w beach soccera. Choć niektórzy uczestnicy Zlotu nie spali nawet minuty, to nie przeszkodziło to w tym, by przy pięknej pogodzie udać się na plażę, gdzie na specjalnie przygotowanym boisku mogliśmy pograć w piłkę. Osoby, którym nie wystarczyło sił na grę, lub chciały po prostu wypocząć, mogły relaksować się na gorącym piasku i podziwiać uroki polskiego morza. Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na 6 drużyn: Pomorze, Śląsk, Mazowsze, Wielkopolska, Warmia i Pomorze, oraz Wielka Brytania i Śląsk. Na początku odbyła się faza grupowa turnieju, z której do półfinałów awansowały zespoły Pomorza i Wielkiej Brytanii i Śląska z grupy A, oraz z grupy B drużyna Śląska i Mazowsza. Gra w pełnym słońcu na plażowym piasku okazała się dużo bardziej wyczerpująca niż myślano, a wszystkie mecze obfitowały w wielkie emocje. W pierwszym meczu półfinałowym Pomorze rozgromiło Mazowsze aż 6-0, natomiast w drugim półfinale Wielka Brytania i Śląsk pokonała pierwszą drużynę Śląska dopiero w rzutach karnych. Karne nie były mocną stroną zespołu Śląska ponieważ po remisie 2-2 z Mazowszem w meczu o 3. miejsce, przegrali oni również w rzutach karnych. Faworytem w finale był zespół Pomorza, który pokonał Wielką Brytanię i Śląsk w rozgrywkach grupowych, jednak tym razem musieli oni uznać wyższość rywala i po dogrywce to zespół Wielkiej Brytanii i Śląska zwyciężył 2-1. Królem strzelców i MVP Turnieju został Snax (Pomorze) natomiast nagroda dla najlepszego bramkarza Turnieju odebrał Patryk Krupa (Śląsk).

Po zakończonym Turnieju zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia, a następnie część uczestników Zlotu wróciła do Ośrodka na obiad, a pozostali korzystali z czasu wolnego nad morzem i oczekiwali na wieczorną zabawę przy grillu, która dzięki walecznym członkom MCP tradycyjnie trwała do późnych godzin nocnych. Członkowie MCP mogli standardowo korzystać z bogatej oferty kateringowej oraz darmowego piwa.

Następnego dnia na uczestników Zlotu czekała firma organizująca różnego rodzaju imprezy, która zaserwowała członkom MCP zawody w Bubble Football oraz inne gry w wielkich dmuchanych kulach. Gry były niezwykle męczące więc po zabawie trzeba było schłodzić się w znajdującym się na terenie ośrodka basenie, bądź udać się na plażę i skorzystać z atrakcji oferowanych turystom podczas kończącego się sezonu. Po południu odbyło się Walne Zgromadzenie Członków, podczas którego członkowie MCP omówili bieżące sprawy MCP i wybrali nowe władze Stowarzyszenia, natomiast wieczorem ponownie wszyscy spotkali się przy grillu i ognisku, a do zabawy dodatkowo zachęcał DJ, który odpowiednio przygotowany serwował hity porywające członków MCP.

W niedzielę wymęczeni Zlotem członkowie MCP wspólnie zjedli śniadanie, po czym każdy rozjeżdżał się powoli w kierunku swoich domów sprawiając, że XV Zlot MCP przechodził już do historii. Bez wątpienia warto było pojawić się na Zlocie, by wspólnie spędzić miło czas z innymi milanistami i zrelaksować się przy pięknej pogodzie nad polskim morzem.

Partnerzy MCP
ACMilan.PLACMilan24.comKoszulki piłkarskie
Dante Alighieri
  | MILAN CLUB POLONIA - STRONA GŁÓWNA | O FAN KLUBIE | AKTUALNOŚCI | WYJAZDY MCP | ZLOTY MCP | GADŻETY MCP | KONTAKT | statystyka