Stowarzyszenie Milan Club Polonia - jedyny oficjalny fanklub Milanu w Polsce - największy Milan Club w Europie!

Witamy w Milan Club Polonia


MCP - daty i liczby:
Spotkanie założycielskie: 28.12.2001
Rejestracja Stowarzyszenia: 29.10.2004
Oficjalny fanklub AC Milan od: 26.06.2005
Liczba członków w sezonie 23/24: 1097
MCP to największy fanklub Milanu w Europie!

Liczba wyjazdów na mecze Milanu: 91
Liczba zorganizowanych spotkań Milanistów: 40
Kontakt: kontakt@milanclubpolonia.pl
Kanał IRC: #MCP

Przydatne linki:

- PIŁKARZ ROKU
- TERMINARZ MILANU NA SEZON 2024/25
- Panel członka MCP
- Regulamin kwalifikacji na wyjazdy
- Wyjazdy prywatne - Regulamin dystrybucji karnetów
- Zasady rezygnacji i zwrotów z imprez MCP
- Informacje nt. Cuore Rossonero
- MCP na Facebook
- MCP na YouTube

 Aktualności

Zapisy do MCP na sezon 2024/25

Milan Club Polonia, czyli największy oficjalny fanklub Milanu w Europie, rozpoczyna zapisy na nowy sezon! Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi naszego Stowarzyszenia, a obecnych Członków zachęcamy do przedłużenia członkostwa na kolejny sezon. Zapisy potrwają do 23 sierpnia 2024.

Milan Club Polonia jest członkiem AIMC (Associazone Italiana Milan Clubs), organizacji działającej przy klubie A.C. Milan, zrzeszającej oficjalne fankluby zespołu - w związku z tym, zapisy przeprowadzane przez Milan Club Polonia dostosowane są do wymogów stawianych przez AIMC i odbywają się raz w roku podczas przerwy między sezonami. Z członkostwem w AIMC związany jest także obowiązek opłacania przez MCP składek członkowskich za każdego członka naszego fanklubu.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do Milan Club Polonia mogą to uczynić właśnie teraz, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

UWAGA: Formularz ten jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób, które nigdy wcześniej nie należały do MCP. Wskazówki dla osób, które chcą przedłużyć lub wznowić członkostwo, zamieszczamy TUTAJ.

Wszystkich kandydatów na nowych Członków MCP prosimy o podawanie prawdziwych danych i szczególną uwagę przy wpisywaniu adresu e-mail i numeru PESEL. Na podany adres mailowy (prosimy także o sprawdzenie folderu spam oraz kontakt mailowy jeśli mail nie dojdzie w przeciagu kilku godzin i nie będzie go nawet w folderze SPAM) zostaną wysłane dalsze wskazówki odnośnie dokończenia rejestracji w Stowarzyszeniu, a PESEL będzie używany jako klucz dostępu do Panelu MCP, który będzie wykorzystywany m.in. do zapisywania się na zloty i wyjazdy. Powyższe dane będą również używane do wypisywania biletów na mecze.

Po wypełnieniu formularza każda osoba otrzyma mailowo (prosimy o sprawdzenie również folderu spam) numer zgłoszeniowy oraz informację na temat kolejnych kroków, jakie będzie musiała podjąć. Zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia członkiem Milan Club Polonia mogą zostać wszystkie osoby mające ukończone 16. rok życia - w przypadku najbliższych zapisów oznacza to, że do MCP przystąpić będą mogły osoby urodzone przed 23 sierpnia 2008 roku.

Warunkiem koniecznym do przyjęcia w poczet członków Milan Club Polonia jest opłacenie rocznej składki członkowskiej, która na okres sierpień 2024 - lipiec 2025 wynosi 89 PLN. Dla nowych członków jest to automatycznie kwota wpisowego (nie ma żadnych dodatkowych opłat). Środki pozyskiwane ze składek przeznaczane są na realizację podstawowych celów statutowych Stowarzyszenia, w tym także na opłacenie wspomnianych składek członkowskich AIMC.

Członkostwo w Milan Club Polonia umożliwia uczestnictwo nie tylko w wyjazdach na mecze Milanu, lecz także w ogólnopolskich spotkaniach sympatyków Rossonerich organizowanych przez MCP, czy też w turniejach piłkarskich dla członków MCP (osoby nie będące członkami nie mają możliwości uczestniczenia w tych imprezach). Każdy członek Milan Club Polonia otrzymuje ponadto legitymację członkowską, która upoważnia do 10% zniżek w sklepach Milan Store w Mediolanie oraz przy zakupie biletów wstępu do muzeum San Siro i do Casa Milan. Wszyscy członkowie Milan Club Polonia mogą również liczyć na dofinansowanie udziału w corocznym letnim Zjeździe Członków organizowanym tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia, a także na upominki od AIMC wysyłane do członków w okresie świątecznym.

Dodatkowo pierwsze 600 osób, które opłaci składkę członkowską, otrzyma w prezencie brelok MCP.
Milan Club Polonia zorganizował już 91 wyjazdów na mecze Milanu, zarówno te na San Siro, jak i wyjazdowe. W minionych latach flaga MCP zawisła podczas meczów Ligi Mistrzów, między innymi na takich stadionach jak Santiago Bernabéu w Madrycie, Old Trafford w Manchesterze czy też Camp Nou w Barcelonie. Od 2014 roku jest ona również regularnie wywieszana na San Siro. Jesteśmy obecni na wszystkich kluczowych spotkaniach Milanu. Tylko w zeszłym sezonie MCP zorganizowało aż 10 wyjazdów na mecze, w tym na wszystkie wyjazdowe mecze w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Członkowie Milan Club Polonia dwukrotnie mogli również podziwiać na własne oczy Puchar Mistrzów zdobyty przez Milan w 2007 roku w Atenach. Pierwszy raz zawitał on do nas podczas obchodów 10-lecia MCP, a po raz drugi mieliśmy go u siebie w czerwcu 2016 roku na 2. Międzynarodowym Turnieju Fanklubów Milanu w Łodzi. W 2016 i 2018 roku w bardzo licznym składzie obecni byliśmy także w Rzymie na Finale Pucharu Włoch. Dzięki wstąpieniu w szeregi Stowarzyszenia Milan Club Polonia również Ty możesz poznać wielu wspaniałych ludzi oraz poczuć prawdziwą magię i przeżyć niezapomniane do końca życia emocje oglądając Rossonerich na żywo!

Ostatnimi laty Milan przechodził bardzo trudny okres, który objawiał się kiepskim miejscem w środku tabeli ligi włoskiej. Mimo tego, nawet w tak ciężkim okresie, MCP potrafiło zebrać mnóstwo członków i przez te wszystkie lata utrzymać status największego fanklubu Milanu w Europie, by wreszcie móc świętować upragnione Scudetto w 2022 roku i przeżywać wielkie emocje w meczach Ligi Mistrzów ostatniego sezonu. W nadchodzącym sezonie czeka nas zacięta walka w Serie A i ponownie wielkie mecze w Champions League. Nie zwlekaj i jak najszybciej dołącz do największego w Europie oficjalnego fanklubu Milanu - poznaj ludzi, których krew jest w kolorze czerwono-czarnym i wspieraj Milan razem z nami!

Dodano: 2024-06-13

Partnerzy MCP
ACMilan.PLACMilan24.comKoszulki piłkarskie
  | MILAN CLUB POLONIA - STRONA GŁÓWNA | O FANKLUBIE | AKTUALNOŚCI | WYJAZDY MCP | ZLOTY MCP | GADŻETY MCP | KONTAKT | statystyka