Stowarzyszenie Milan Club Polonia - jedyny oficjalny fan klub Milanu w Polsce - największy Milan Club w Europie!

Witamy w Milan Club Polonia


MCP - daty i liczby:
Spotkanie założycielskie: 28.12.2001
Rejestracja Stowarzyszenia: 29.10.2004
Oficjalny fan klub AC Milan od: 26.06.2005
Liczba członków w sezonie 18/19: 810
MCP to największy fan klub Milanu w Europie!

Liczba wyjazdów na mecze Milanu: 66
Liczba zorganizowanych spotkań Milanistów: 30
Kontakt: kontakt@milanclubpolonia.pl
Kanał IRC: #MCP

Przydatne linki:

- PIŁKARZ ROKU
- TERMINARZ MILANU NA SEZON 2018/19
- Panel członka MCP
- Regulamin kwalifikacji na wyjazdy
- Wyjazdy prywatne - Regulamin dystrybucji karnetów
- Zasady rezygnacji i zwrotów z imprez MCP
- Informacje nt. Cuore Rossonero
- MCP na Facebook
- MCP na YouTube

 Aktualności

Informacja w sprawie planów wyjazdowych MCP

W trakcie wrześniowego spotkania członków Milan Club Polonia ogłoszone zostały plany wyjazdowe na ostatnie miesiące bieżącego roku: miała zostać podjęta próba zorganizowania wyjazdu połączonego ze zwiedzaniem ośrodka treningowego Milanello, stadionu San Siro oraz – jeśli to możliwe – spotkaniem z wybranym piłkarzem Milanu. Drugim celem wyjazdowym miało być grudniowy mecz z Juventusem. Najwyższa pora, by poinformować Was o efektach starań nad zorganizowaniem wspomnianych wyjazdów. Informacje niestety nie należą do pozytywnych.

Wejście dużej, zorganizowanej grupy do Milanello możliwe jest tylko wówczas, gdy w ośrodku nie przebywa zespół – obecność dużej grupy postronnych obserwatorów mogłaby zakłócić zajęcia zespołu. Jedyną możliwością zwiedzenia Milanello dużą grupą jest więc wejście w dniu, w którym nie zaplanowano zajęć pierwszego zespołu. Niestety, chcąc połączyć zwiedzanie ośrodka wraz ze spotkaniem Milanu dzień przed/po wizycie, należy mieć na uwadze fakt, iż normę stanowią przedmeczowe zgrupowania zespołu w Milanello, a także pomeczowe zajęcia dzień później. Na dodatek plan zajęć pierwszego zespołu jest dynamiczny, może w ostatniej chwili ulec zmianie (pierwotnie planowany dzień wolny od zajęć, bądź też wyjazd zespołu poza centrum treningowe może zostać zmieniony na zajęcia w Milanello). Mając na uwadze fakt, iż wyjazdy MCP organizowane są z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, a taki wyjazd wymagałby zorganizowania noclegu dla grupy, organizator nie tylko nie mógłby w żaden sposób zagwarantować zwiedzania ośrodka Milanello, co wręcz miałby świadomość dużego znaku zapytania stojącego przy tym punkcie wyjazdu.

Associazione Italiana Milan Clubs nie organizuje ponadto spotkań fan klubów z piłkarzami zespołu. Taka opcja nie wchodzi w związku z powyższym w grę. Jedyną z rozpatrywanych propozycji, która jest możliwa do zrealizowania bez większych przeszkód, jest zwiedzania zaplecza stadionu San Siro w dniu, w którym nie jest na nim rozgrywane żadne spotkanie.

Drugą rozpatrywaną opcją był wyjazd na szlagierowe spotkanie Milan – Juventus. Niestety, wobec spodziewanego bardzo dużego zainteresowania tym meczem, już na wstępie otrzymaliśmy z AIMC informację, iż nie możemy liczyć na pulę biletów, która umożliwiłaby organizację pełnoautokarowego wyjazdu, a jedynie na kilka wejściówek. Wobec powyższego, mając na uwadze ustalenia z ostatniego Walnego Zgromadzenia Członków, iż wyjazdy na atrakcyjne mecze z małą pulą biletów organizowane będą jedynie w przypadku fazy play off Ligi Mistrzów, Zarząd Milan Club Polonia odstąpił od organizacji wyjazdu na mecz z Juve.

Chcąc wypełnić chociaż deklarację o zorganizowania trzech wyjazdów w trakcie sezonu, dokonaliśmy przeglądu kalendarza spotkań Milanu w ostatnich tygodniach roku (zakładając organizację kolejnych dwóch wyjazdów już w nowym roku). Ze względu na planowany występ Milanu w Klubowych Mistrzostwach Świata w Japonii, pole manewru było mocno ograniczone. Nasz wybór padł na spotkanie kończące fazę grupową Ligi Mistrzów Milan – Celtic, zarazem ostatnie przed wylotem zespołu do Azji. Zdajemy sobie sprawę, iż przy wysoce zawieszonej ostatnimi wyjazdami poprzeczce propozycja (kolejnego) wyjazdu na Celtic może wydawać się części z Was mało atrakcyjna, jesteśmy przekonani, iż nie zabraknie osób, chcących na żywo obejrzeć poczynania rossonerich.

Zapisy na wyjazd na mecz Milan – Celtic ogłoszone zostaną w najbliższych godzinach.

Dodano: 2007-11-11

Partnerzy MCP
ACMilan.PLACMilan24.comKoszulki piłkarskie
  | MILAN CLUB POLONIA - STRONA GŁÓWNA | O FAN KLUBIE | AKTUALNOŚCI | WYJAZDY MCP | ZLOTY MCP | GADŻETY MCP | KONTAKT | statystyka